Adıyaman Akademi Spor Okulu
ikinci el beyaz eşya alanlar antalya avukat

Misyon & Vizyon

Küçük yaştaki çocuklara spor sevgisini aşılamak. Dürüst, disiplinli ve ilkeli sporcular yetiştirmek. Sürekli iyileştirilen hizmet verdiğimiz branşlarımızın teknik ve mental felsefesi doğrultusunda bir altyapı ekolü oluşturmak. Yetiştirilen yüksek nitelikli sporcuları, kulüp menfaatleri doğrultusunda, Türk Sporuna kazandırmak ve Milli takımlara oyuncu vermek.

Türkiye’deki 6-17 yaş nüfusun 15 milyon olduğu göz önüne alınnırsa toplam sayının iyimser bir tahminle  % 2’sinden daha az bir kısmı spor okullarına devam etmektedir.

Neden Spor okulumuz,

Aileler çocuklarının spor yapamamasının önündeki en büyük engelleri giderek betonlaşan şehir yapısından kaynaklı  yeşil alanların azlığı, okul ve kursların ağırlığı, maddi zorluklar, kulüplerin uzaklığı, ulaşım ve güvenlik problemleri vb. sebeplere bağlamaktadırlar. Bu sayılan sebepler ve sistem çocukları obezite ve sosyal medya bağımlılığı başta olmak üzere, paylaşımdan uzak benmerkezcilik, disiplin problemleri, asosyal kişilik yapısına itmektedir. Faaliyetlerinde, hiçbir yetenek ön şartı aranmayan spor okulumuz, kısaca spor yapmak isteyen ve yukarıda saydığımız tüm bu olumsuzluklara alternatif olarak doğdu.

Spor okulumuzun kuruluş amacı,

Akademi Adıyaman Spor Okulu, “Değişime hazır mısınız? ” sloganıyla Adıyaman Merkezinde 2021 yılında spor okullu anlayışını değiştirmek, yeni bir spor okulu anlayışı geliştirmek, iddiasıyla kuruldu.

Bu yeni spor okulu anlayışının merkezine  “Spor okullarında verilen eğitim hayata pozitif yansıması” fikri yerleştirildi. Okulumuz;  yaz ve kış spor okullarında yer alan etkinlikleri ile çocuklarımıza gerçek spor eğitimini vermekte ve binlerce çocuğun fikren ve bedenen üstün özelliklerle donatılması için, kaliteli bir eğitim sistemi uygulamaktadır.

Kuruluşumuzun temelini oluşturan gelişerek olgunlaşan spor tecrübesi ve bilgi birikimi ile branşlarında kariyer sahibi, akademisyen ve başarılı antrenörler, beden eğitimi öğretmenlerinin görev aldığı spor okullarımıza katılan çocuklarımızın, Akademi Adıyaman Spor Okulunun genel amaçlarına bağlı kalarak;

 

  • Spor eğitim ve ahlaklarını geliştirmek,
  • Zararlı alışkanlıklardan uzak durmalarını sağlamak,
  • Düzenli ve modern antrenman yöntemleri ile sportif etkinliklere katılmalarını sağlayarak “fiziksel, ruhsal ve düşünsel “ gelişimlerine katkıda bulunmak,
  • “Arkadaşlığı, dostluğu, paylaşmayı, rekabeti” yaşayarak öğrenmelerini sağlayıp, topluma kişilik sahibi, sağlıklı dinamik genç insanlar kazandırmak,
  • Sportif anlamda “ilgi ve yeteneklerini ortaya çıkararak” kendi alanlarında geleceğin şampiyon ve rekortmenleri arasına katılmalarını sağlamak,
  • Spor okullarımızdan alt yapıya seçilen çocukların ilerleyen dönemlerde büyük takımlarımızı oluşturmalarını sağlamak, spor branşları ile ilgili lisanslama, profesyonel spor kulüplerine yönlendirmelerin yapılması ve sporu bir yaşam biçimi haline getirmek temel amaçlarımızdır.